DStv Premiership
South Africa
League level:
First Tier
Reigning champion:
Mamelodi Sundowns FC
Record-holding champions:
Mamelodi Sundowns FC 16 time(s)
- Number of teams: 16 teams
- Players: 540
- Foreigners: 86 Players 15.9%
- ø-Market value: €303k
- ø-Age: 27.7
Complete DStv Premiership schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/8/153:00 PM | ||||||
(15.) FS Stars | 0:1 | M. Black Aces (3.) | ||||
(1.) Polokwane City | 3:2 | B.Fontein Celtic (12.) | ||||
8:15 PM | ||||||
(2.) Bidvest Wits FC | 2:1 | Ajax Cape Town (13.) | ||||
(11.) Platinum Stars | 0:0 | Sundowns (8.) | ||||
Sun 8/9/153:00 PM | ||||||
(5.) Golden Arrows | 1:0 | U. Pretoria (16.) | ||||
(10.) Chippa United | 0:0 | Kaizer Chiefs (6.) | ||||
Mon 8/10/155:00 PM | ||||||
(9.) Maritzburg Utd. | 0:0 | Jomo Cosmos (7.) | ||||
Tue 8/11/157:30 PM | ||||||
(4.) SuperSport Utd. | 1:0 | Orlando Pirates (14.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 8/18/157:30 PM | ||||||
(6.) Orlando Pirates | 4:1 | Chippa United (15.) | ||||
Sat 8/22/153:00 PM | ||||||
(2.) Sundowns | 4:2 | Bidvest Wits FC (9.) | ||||
(7.) U. Pretoria | 3:0 | Polokwane City (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) M. Black Aces | 1:1 | SuperSport Utd. (4.) | ||||
8:15 PM | ||||||
(1.) Kaizer Chiefs | 4:0 | FS Stars (16.) | ||||
(8.) Ajax Cape Town | 3:1 | Maritzburg Utd. (14.) | ||||
Sun 8/23/153:00 PM | ||||||
(13.) B.Fontein Celtic | 1:1 | Platinum Stars (12.) | ||||
(11.) Jomo Cosmos | 0:0 | Golden Arrows (5.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 8/25/157:30 PM | ||||||
(7.) Chippa United | 4:0 | U. Pretoria (14.) | ||||
(11.) Polokwane City | 1:1 | Kaizer Chiefs (4.) | ||||
(1.) M. Black Aces | 1:0 | Sundowns (8.) | ||||
Wed 8/26/157:30 PM | ||||||
(9.) B.Fontein Celtic | 1:0 | Orlando Pirates (12.) | ||||
(3.) Bidvest Wits FC | 2:0 | Maritzburg Utd. (15.) | ||||
(5.) SuperSport Utd. | 0:0 | Jomo Cosmos (13.) | ||||
(6.) Platinum Stars | 2:0 | Golden Arrows (10.) | ||||
(2.) Ajax Cape Town | 2:1 | FS Stars (16.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/12/153:00 PM | ||||||
(7.) Golden Arrows | 2:1 | Sundowns (10.) | ||||
(14.) FS Stars | 3:0 | Chippa United (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(8.) SuperSport Utd. | 1:4 | Kaizer Chiefs (3.) | ||||
8:15 PM | ||||||
(1.) Ajax Cape Town | 2:1 | Polokwane City (12.) | ||||
(16.) Maritzburg Utd. | 0:2 | B.Fontein Celtic (6.) | ||||
Sun 9/13/153:00 PM | ||||||
(13.) Jomo Cosmos | 1:2 | Platinum Stars (5.) | ||||
(15.) U. Pretoria | 0:1 | Bidvest Wits FC (2.) | ||||
Fri 9/18/157:30 PM | ||||||
(9.) Orlando Pirates | 1:1 | M. Black Aces (4.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 9/22/157:30 PM | ||||||
(3.) Platinum Stars | 3:2 | Chippa United (13.) | ||||
(11.) Polokwane City | 0:0 | Orlando Pirates (10.) | ||||
(16.) Maritzburg Utd. | 2:3 | FS Stars (9.) | ||||
(1.) Bidvest Wits FC | 1:0 | SuperSport Utd. (12.) | ||||
Wed 9/23/157:30 PM | ||||||
(5.) Kaizer Chiefs | 1:1 | U. Pretoria (14.) | ||||
(7.) Sundowns | 3:2 | Ajax Cape Town (6.) | ||||
(8.) Golden Arrows | 1:2 | M. Black Aces (2.) | ||||
Thu 9/24/155:00 PM | ||||||
(4.) B.Fontein Celtic | 1:0 | Jomo Cosmos (15.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/25/158:00 PM | ||||||
(9.) Chippa United | 2:1 | Polokwane City (12.) | ||||
Sat 9/26/153:00 PM | ||||||
(10.) FS Stars | 0:0 | Bidvest Wits FC (4.) | ||||
(13.) SuperSport Utd. | 1:3 | Platinum Stars (2.) | ||||
8:15 PM | ||||||
(7.) Ajax Cape Town | 1:1 | Kaizer Chiefs (5.) | ||||
Sun 9/27/153:00 PM | ||||||
(1.) M. Black Aces | 4:1 | Maritzburg Utd. (16.) | ||||
(15.) Jomo Cosmos | 0:2 | Sundowns (6.) | ||||
(14.) U. Pretoria | 0:2 | B.Fontein Celtic (3.) | ||||
Wed 10/28/156:30 PM | ||||||
(11.) Orlando Pirates | 0:2 | Golden Arrows (8.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/17/153:30 PM | ||||||
(7.) Golden Arrows | 0:0 | B.Fontein Celtic (4.) | ||||
Tue 10/27/156:30 PM | ||||||
(11.) Chippa United | 0:2 | SuperSport Utd. (10.) | ||||
(5.) Kaizer Chiefs | 1:0 | M. Black Aces (3.) | ||||
Wed 10/28/156:30 PM | ||||||
(6.) Sundowns | 0:0 | Polokwane City (12.) | ||||
Sun 11/8/153:30 PM | ||||||
(14.) U. Pretoria | 0:1 | Maritzburg Utd. (15.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Bidvest Wits FC | 3:1 | Jomo Cosmos (16.) | ||||
Wed 2/17/166:30 PM | ||||||
(9.) FS Stars | 1:0 | Orlando Pirates (13.) | ||||
Sun 3/13/162:30 PM | ||||||
(1.) Platinum Stars | 3:0 | Ajax Cape Town (8.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 10/20/157:30 PM | ||||||
(15.) Jomo Cosmos | 0:0 | Kaizer Chiefs (4.) | ||||
(11.) SuperSport Utd. | 1:2 | Golden Arrows (7.) | ||||
Wed 10/21/157:30 PM | ||||||
(12.) Polokwane City | 0:2 | FS Stars (8.) | ||||
(3.) M. Black Aces | 2:2 | Platinum Stars (2.) | ||||
(6.) B.Fontein Celtic | 0:1 | Sundowns (5.) | ||||
(9.) Ajax Cape Town | 0:0 | U. Pretoria (14.) | ||||
(13.) Orlando Pirates | 0:1 | Bidvest Wits FC (1.) | ||||
(16.) Maritzburg Utd. | 0:2 | Chippa United (10.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/30/157:00 PM | ||||||
(9.) Chippa United | 2:1 | M. Black Aces (4.) | ||||
Sat 10/31/152:30 PM | ||||||
(7.) Kaizer Chiefs | 1:3 | Orlando Pirates (12.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(3.) Sundowns | 3:0 | Maritzburg Utd. (16.) | ||||
(2.) Bidvest Wits FC | 0:0 | B.Fontein Celtic (5.) | ||||
(13.) Jomo Cosmos | 1:0 | Polokwane City (14.) | ||||
Sun 11/1/152:30 PM | ||||||
(8.) FS Stars | 0:0 | SuperSport Utd. (11.) | ||||
(15.) U. Pretoria | 0:2 | Platinum Stars (1.) | ||||
Wed 1/13/165:00 PM | ||||||
(6.) Golden Arrows | 1:1 | Ajax Cape Town (10.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 11/3/156:30 PM | ||||||
(5.) Kaizer Chiefs | 3:1 | Golden Arrows (8.) | ||||
(16.) Maritzburg Utd. | 2:3 | Polokwane City (13.) | ||||
(4.) M. Black Aces | 3:1 | Jomo Cosmos (14.) | ||||
Wed 11/4/156:30 PM | ||||||
(3.) Platinum Stars | 0:4 | Bidvest Wits FC (1.) | ||||
(10.) Ajax Cape Town | 1:2 | Orlando Pirates (11.) | ||||
(9.) Chippa United | 0:1 | Sundowns (2.) | ||||
(12.) SuperSport Utd. | 1:1 | B.Fontein Celtic (6.) | ||||
Sun 12/13/152:30 PM | ||||||
(7.) FS Stars | 1:1 | U. Pretoria (15.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/21/152:30 PM | ||||||
(13.) Polokwane City | 1:0 | Platinum Stars (4.) | ||||
(1.) Bidvest Wits FC | 3:2 | Golden Arrows (7.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(16.) Maritzburg Utd. | 1:1 | Kaizer Chiefs (5.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(2.) Sundowns | 3:1 | FS Stars (8.) | ||||
(12.) Ajax Cape Town | 0:1 | SuperSport Utd. (11.) | ||||
Sun 11/22/152:30 PM | ||||||
(6.) B.Fontein Celtic | 0:2 | M. Black Aces (3.) | ||||
(14.) Jomo Cosmos | 4:3 | Chippa United (10.) | ||||
Wed 1/13/166:30 PM | ||||||
(9.) Orlando Pirates | 2:0 | U. Pretoria (15.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/18/157:00 PM | ||||||
(10.) Chippa United | 2:1 | B.Fontein Celtic (8.) | ||||
Sat 12/19/152:30 PM | ||||||
(7.) FS Stars | 1:0 | Jomo Cosmos (14.) | ||||
(6.) Golden Arrows | 1:0 | Polokwane City (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Kaizer Chiefs | 2:1 | Bidvest Wits FC (2.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(3.) M. Black Aces | 1:0 | Ajax Cape Town (12.) | ||||
Sun 12/20/152:30 PM | ||||||
(5.) Platinum Stars | 1:1 | Maritzburg Utd. (16.) | ||||
(1.) Sundowns | 2:0 | Orlando Pirates (11.) | ||||
(15.) U. Pretoria | 0:2 | SuperSport Utd. (9.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 1/8/167:00 PM | ||||||
(12.) Ajax Cape Town | 2:2 | B.Fontein Celtic (8.) | ||||
Sat 1/9/162:30 PM | ||||||
(7.) FS Stars | 1:3 | Golden Arrows (6.) | ||||
(15.) U. Pretoria | 1:0 | Jomo Cosmos (14.) | ||||
(11.) Orlando Pirates | 1:1 | Platinum Stars (5.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(4.) Kaizer Chiefs | 0:0 | Sundowns (2.) | ||||
(3.) M. Black Aces | 1:0 | Polokwane City (13.) | ||||
Sun 1/10/162:30 PM | ||||||
(9.) SuperSport Utd. | 2:2 | Maritzburg Utd. (16.) | ||||
(10.) Chippa United | 1:3 | Bidvest Wits FC (1.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 1/15/167:00 PM | ||||||
(3.) Bidvest Wits FC | 1:2 | M. Black Aces (2.) | ||||
Sat 1/16/162:30 PM | ||||||
(6.) Golden Arrows | 0:2 | Chippa United (8.) | ||||
(13.) Polokwane City | 4:1 | SuperSport Utd. (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) Sundowns | 2:1 | U. Pretoria (15.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(16.) Maritzburg Utd. | 3:3 | Orlando Pirates (11.) | ||||
Sun 1/17/162:30 PM | ||||||
(5.) Platinum Stars | 1:2 | FS Stars (7.) | ||||
(14.) Jomo Cosmos | 1:2 | Ajax Cape Town (12.) | ||||
(9.) B.Fontein Celtic | 0:1 | Kaizer Chiefs (4.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 1/22/167:00 PM | ||||||
(2.) Bidvest Wits FC | 5:0 | Polokwane City (13.) | ||||
Sat 1/23/162:30 PM | ||||||
(6.) FS Stars | 1:0 | B.Fontein Celtic (9.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(14.) Jomo Cosmos | 1:0 | Orlando Pirates (11.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(1.) Sundowns | 2:0 | SuperSport Utd. (10.) | ||||
Sun 1/24/162:30 PM | ||||||
(15.) U. Pretoria | 1:0 | M. Black Aces (3.) | ||||
(7.) Chippa United | 3:1 | Ajax Cape Town (12.) | ||||
(4.) Kaizer Chiefs | 1:2 | Platinum Stars (5.) | ||||
Wed 4/20/167:30 PM | ||||||
(8.) Golden Arrows | 1:1 | Maritzburg Utd. (16.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 1/29/167:00 PM | ||||||
(11.) Ajax Cape Town | 1:0 | Golden Arrows (8.) | ||||
Sat 1/30/162:30 PM | ||||||
(13.) Orlando Pirates | 1:1 | Kaizer Chiefs (5.) | ||||
(12.) Polokwane City | 2:1 | Jomo Cosmos (14.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) SuperSport Utd. | 1:0 | FS Stars (6.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(2.) M. Black Aces | 1:0 | Chippa United (7.) | ||||
(16.) Maritzburg Utd. | 2:3 | Sundowns (1.) | ||||
Sun 1/31/162:30 PM | ||||||
(9.) B.Fontein Celtic | 2:1 | Bidvest Wits FC (3.) | ||||
(4.) Platinum Stars | 2:0 | U. Pretoria (15.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 2/2/166:30 PM | ||||||
(1.) Sundowns | 3:0 | Chippa United (8.) | ||||
(7.) Golden Arrows | 0:2 | Kaizer Chiefs (4.) | ||||
(14.) Jomo Cosmos | 0:0 | M. Black Aces (2.) | ||||
Wed 2/3/166:30 PM | ||||||
(11.) Polokwane City | 3:1 | Maritzburg Utd. (16.) | ||||
(3.) Bidvest Wits FC | 1:1 | Platinum Stars (5.) | ||||
(9.) B.Fontein Celtic | 1:1 | SuperSport Utd. (10.) | ||||
(15.) U. Pretoria | 2:2 | FS Stars (6.) | ||||
(12.) Orlando Pirates | 2:1 | Ajax Cape Town (13.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/6/162:30 PM | ||||||
(3.) M. Black Aces | 0:0 | B.Fontein Celtic (9.) | ||||
(11.) Golden Arrows | 0:1 | Bidvest Wits FC (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Kaizer Chiefs | 3:2 | Maritzburg Utd. (16.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(6.) Chippa United | 2:1 | Jomo Cosmos (14.) | ||||
(15.) U. Pretoria | 0:1 | Orlando Pirates (8.) | ||||
Sun 2/7/162:30 PM | ||||||
(12.) SuperSport Utd. | 1:3 | Ajax Cape Town (10.) | ||||
(5.) Platinum Stars | 3:0 | Polokwane City (13.) | ||||
(7.) FS Stars | 2:5 | Sundowns (1.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 2/9/166:30 PM | ||||||
(2.) Bidvest Wits FC | 0:1 | Kaizer Chiefs (4.) | ||||
Wed 2/10/166:30 PM | ||||||
(11.) Ajax Cape Town | 2:2 | M. Black Aces (3.) | ||||
(10.) Orlando Pirates | 1:2 | Sundowns (1.) | ||||
Sat 2/13/162:30 PM | ||||||
(14.) Jomo Cosmos | 1:0 | FS Stars (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(13.) Polokwane City | 1:2 | Golden Arrows (7.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(16.) Maritzburg Utd. | 1:1 | Platinum Stars (5.) | ||||
Sun 2/14/162:30 PM | ||||||
(9.) SuperSport Utd. | 2:0 | U. Pretoria (15.) | ||||
(12.) B.Fontein Celtic | 0:1 | Chippa United (6.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/19/167:00 PM | ||||||
(2.) Bidvest Wits FC | 2:1 | U. Pretoria (15.) | ||||
Sat 2/20/162:30 PM | ||||||
(6.) Chippa United | 2:0 | FS Stars (10.) | ||||
(13.) Polokwane City | 2:3 | Ajax Cape Town (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) Sundowns | 0:0 | Golden Arrows (9.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(3.) Kaizer Chiefs | 2:1 | SuperSport Utd. (11.) | ||||
Sun 2/21/162:30 PM | ||||||
(4.) Platinum Stars | 1:0 | Jomo Cosmos (14.) | ||||
(12.) B.Fontein Celtic | 0:1 | Maritzburg Utd. (16.) | ||||
(5.) M. Black Aces | 1:3 | Orlando Pirates (7.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 2/23/166:30 PM | ||||||
(3.) Kaizer Chiefs | 1:1 | Polokwane City (13.) | ||||
Wed 2/24/165:00 PM | ||||||
(9.) FS Stars | 1:0 | Ajax Cape Town (11.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(16.) Maritzburg Utd. | 1:2 | Bidvest Wits FC (2.) | ||||
(1.) Sundowns | 2:1 | M. Black Aces (5.) | ||||
Sat 2/27/162:30 PM | ||||||
(15.) U. Pretoria | 3:0 | Chippa United (6.) | ||||
(14.) Jomo Cosmos | 2:4 | SuperSport Utd. (10.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(7.) Orlando Pirates | 1:0 | B.Fontein Celtic (12.) | ||||
Sun 2/28/162:30 PM | ||||||
(8.) Golden Arrows | 1:0 | Platinum Stars (4.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 3/1/166:30 PM | ||||||
(11.) SuperSport Utd. | 0:2 | Sundowns (1.) | ||||
(10.) Ajax Cape Town | 1:1 | Chippa United (7.) | ||||
Wed 3/9/166:30 PM | ||||||
(3.) Platinum Stars | 2:0 | Kaizer Chiefs (4.) | ||||
(13.) Polokwane City | 0:1 | Bidvest Wits FC (2.) | ||||
Fri 3/11/167:00 PM | ||||||
(16.) Maritzburg Utd. | 2:0 | Golden Arrows (9.) | ||||
Sat 3/12/162:30 PM | ||||||
(5.) M. Black Aces | 1:1 | U. Pretoria (14.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(6.) Orlando Pirates | 5:0 | Jomo Cosmos (15.) | ||||
Sun 3/13/162:30 PM | ||||||
(12.) B.Fontein Celtic | 1:2 | FS Stars (8.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 3/15/166:30 PM | ||||||
(4.) Kaizer Chiefs | 0:1 | Jomo Cosmos (14.) | ||||
Wed 3/16/166:30 PM | ||||||
(2.) Bidvest Wits FC | 1:0 | Orlando Pirates (7.) | ||||
(1.) Sundowns | 1:3 | B.Fontein Celtic (12.) | ||||
(15.) U. Pretoria | 0:1 | Ajax Cape Town (9.) | ||||
Sat 3/19/162:30 PM | ||||||
(11.) Golden Arrows | 0:3 | SuperSport Utd. (10.) | ||||
(8.) FS Stars | 1:1 | Polokwane City (13.) | ||||
Sun 3/20/162:30 PM | ||||||
(6.) Chippa United | 2:2 | Maritzburg Utd. (16.) | ||||
(3.) Platinum Stars | 1:0 | M. Black Aces (5.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/9/166:00 PM | ||||||
(16.) Maritzburg Utd. | 2:4 | U. Pretoria (14.) | ||||
8:15 PM | ||||||
(6.) Orlando Pirates | 1:0 | FS Stars (8.) | ||||
Sun 4/10/163:00 PM | ||||||
(12.) B.Fontein Celtic | 0:0 | Golden Arrows (11.) | ||||
(10.) SuperSport Utd. | 1:1 | Chippa United (7.) | ||||
Tue 4/12/167:30 PM | ||||||
(5.) M. Black Aces | 2:2 | Kaizer Chiefs (4.) | ||||
Wed 4/13/167:30 PM | ||||||
(9.) Ajax Cape Town | 1:1 | Platinum Stars (3.) | ||||
(15.) Jomo Cosmos | 0:1 | Bidvest Wits FC (2.) | ||||
(13.) Polokwane City | 1:3 | Sundowns (1.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/15/168:00 PM | ||||||
(16.) Maritzburg Utd. | 0:2 | M. Black Aces (5.) | ||||
Sat 4/16/163:00 PM | ||||||
(13.) Polokwane City | 1:0 | Chippa United (8.) | ||||
(11.) Golden Arrows | 1:4 | Orlando Pirates (6.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Sundowns | 2:0 | Jomo Cosmos (15.) | ||||
8:15 PM | ||||||
(2.) Bidvest Wits FC | 0:0 | FS Stars (9.) | ||||
(4.) Kaizer Chiefs | 0:0 | Ajax Cape Town (10.) | ||||
Sun 4/17/163:00 PM | ||||||
(12.) B.Fontein Celtic | 1:1 | U. Pretoria (14.) | ||||
(3.) Platinum Stars | 0:2 | SuperSport Utd. (7.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 4/26/166:00 PM | ||||||
(10.) FS Stars | 0:1 | Maritzburg Utd. (16.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(8.) SuperSport Utd. | 0:2 | Bidvest Wits FC (2.) | ||||
Wed 4/27/163:00 PM | ||||||
(15.) Jomo Cosmos | 0:0 | B.Fontein Celtic (12.) | ||||
(7.) Chippa United | 4:1 | Platinum Stars (4.) | ||||
(5.) M. Black Aces | 2:4 | Golden Arrows (11.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(9.) Ajax Cape Town | 0:0 | Sundowns (1.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(6.) Orlando Pirates | 0:0 | Polokwane City (13.) | ||||
(14.) U. Pretoria | 1:2 | Kaizer Chiefs (3.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/29/168:00 PM | ||||||
(16.) Maritzburg Utd. | 1:2 | SuperSport Utd. (8.) | ||||
Sat 4/30/163:00 PM | ||||||
(13.) Polokwane City | 0:0 | M. Black Aces (5.) | ||||
(9.) Golden Arrows | 1:0 | FS Stars (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Bidvest Wits FC | 1:1 | Chippa United (7.) | ||||
8:15 PM | ||||||
(1.) Sundowns | 3:1 | Kaizer Chiefs (4.) | ||||
Sun 5/1/163:00 PM | ||||||
(12.) B.Fontein Celtic | 5:0 | Ajax Cape Town (10.) | ||||
(14.) Jomo Cosmos | 1:0 | U. Pretoria (15.) | ||||
Mon 5/2/165:00 PM | ||||||
(3.) Platinum Stars | 2:1 | Orlando Pirates (6.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 5/3/167:30 PM | ||||||
(5.) M. Black Aces | 2:2 | Bidvest Wits FC (2.) | ||||
Wed 5/4/167:30 PM | ||||||
(10.) Ajax Cape Town | 2:2 | Jomo Cosmos (14.) | ||||
(4.) Kaizer Chiefs | 0:0 | B.Fontein Celtic (12.) | ||||
(15.) U. Pretoria | 0:3 | Sundowns (1.) | ||||
Sat 5/7/163:00 PM | ||||||
(7.) Chippa United | 0:0 | Golden Arrows (9.) | ||||
(11.) FS Stars | 1:1 | Platinum Stars (3.) | ||||
8:15 PM | ||||||
(6.) Orlando Pirates | 0:0 | Maritzburg Utd. (16.) | ||||
Sun 5/8/163:00 PM | ||||||
(8.) SuperSport Utd. | 2:2 | Polokwane City (13.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 5/11/167:30 PM | ||||||
(13.) Polokwane City | 2:2 | U. Pretoria (16.) | ||||
(8.) Golden Arrows | 1:0 | Jomo Cosmos (14.) | ||||
(3.) Platinum Stars | 2:3 | B.Fontein Celtic (10.) | ||||
(11.) FS Stars | 2:2 | Kaizer Chiefs (4.) | ||||
(15.) Maritzburg Utd. | 1:0 | Ajax Cape Town (12.) | ||||
(2.) Bidvest Wits FC | 0:1 | Sundowns (1.) | ||||
(9.) SuperSport Utd. | 0:0 | M. Black Aces (5.) | ||||
(6.) Chippa United | 2:0 | Orlando Pirates (7.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/21/163:00 PM | ||||||
(15.) U. Pretoria | 2:1 | Golden Arrows (9.) | ||||
(16.) Jomo Cosmos | 1:3 | Maritzburg Utd. (14.) | ||||
(5.) Kaizer Chiefs | 0:2 | Chippa United (6.) | ||||
(4.) M. Black Aces | 1:0 | FS Stars (12.) | ||||
(11.) B.Fontein Celtic | 1:1 | Polokwane City (13.) | ||||
(1.) Sundowns | 1:0 | Platinum Stars (3.) | ||||
(10.) Ajax Cape Town | 1:0 | Bidvest Wits FC (2.) | ||||
(7.) Orlando Pirates | 2:2 | SuperSport Utd. (8.) |