- Date of birth/Age: Jan 8, 1989 (35)
- Citizenship: Czech Republic
- Residence: Plzeň
- 1st league debut: 23.05.2021
- FIFA referees: since 2024
Profile
Record of all refereed matches 2023/2024
The result is either the total result or the result of a selected season.
Competition | Competition | Appearances | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
30 | 147 | 5 | 5 | 11 | |||
Fortuna Liga | 18 | 108 | 4 | 4 | 8 | ||
Fortuna Liga Championship Group | 2 | 6 | 0 | 1 | 0 | ||
Fortuna Liga Relegation Group | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | ||
Fortuna Narodni liga | 6 | 25 | 1 | 0 | 1 | ||
1. Dorostenecka liga | 3 | 6 | 0 | 0 | 2 |
Fortuna Liga Relegation Group
Fortuna Liga Championship Group
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
1 | May 4, 2024 | Slavia Prague (2.) | Banik Ostrava (4.) | 5:0 | 3 | - | 1 | - | |||||||||
4 | May 18, 2024 | Slovacko (6.) | Slavia Prague (2.) | 1:2 | 3 | - | - | - |
Fortuna Liga
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
1 | Jul 23, 2023 | Sparta Prague (1.) | Sigma Olomouc (8.) | 2:0 | 2 | - | - | - | |||||||||
2 | Jul 30, 2023 | C. Budejovice (15.) | Slavia Prague (5.) | 1:3 | 4 | 1 | - | 1 | |||||||||
3 | Aug 6, 2023 | Slovan Liberec (5.) | Bohemians 1905 (9.) | 0:1 | 5 | - | - | 1 | |||||||||
6 | Aug 26, 2023 | Pardubice (13.) | Slovacko (7.) | 0:1 | 8 | - | - | - | |||||||||
7 | Sep 3, 2023 | Slovan Liberec (8.) | Sparta Prague (1.) | 0:2 | 5 | 1 | - | - | |||||||||
9 | Sep 24, 2023 | Slavia Prague (2.) | Sparta Prague (1.) | 1:1 | 11 | - | 2 | 2 | |||||||||
10 | Sep 30, 2023 | Sigma Olomouc (4.) | Banik Ostrava (6.) | 0:3 | 4 | - | 1 | - | |||||||||
11 | Oct 7, 2023 | Slovacko (7.) | Teplice (8.) | 2:0 | 3 | - | 1 | - | |||||||||
12 | Oct 21, 2023 | Zlin (16.) | Mlada Boleslav (7.) | 5:9 | 6 | - | - | 1 | |||||||||
15 | Nov 11, 2023 | Hradec Kralove (11.) | Slovan Liberec (8.) | 1:1 | 6 | - | - | - | |||||||||
18 | Dec 9, 2023 | Hradec Kralove (11.) | Banik Ostrava (7.) | 2:3 | 7 | - | - | 1 | |||||||||
17 | Dec 13, 2023 | Mlada Boleslav (6.) | Karvina (13.) | 2:2 | 7 | - | - | 1 | |||||||||
21 | Feb 18, 2024 | Karvina (14.) | Slavia Prague (2.) | 0:3 | 6 | - | - | - | |||||||||
22 | Feb 25, 2024 | Slovacko (4.) | Sparta Prague (1.) | 1:3 | 11 | - | - | - | |||||||||
25 | Mar 17, 2024 | Pardubice (13.) | Banik Ostrava (5.) | 0:1 | 7 | 2 | - | - | |||||||||
27 | Apr 6, 2024 | Zlin (14.) | Sigma Olomouc (8.) | 3:2 | 2 | - | - | 1 | |||||||||
28 | Apr 13, 2024 | Hradec Kralove (9.) | Slovacko (6.) | 1:0 | 5 | - | - | - | |||||||||
30 | Apr 28, 2024 | Jablonec (12.) | Mlada Boleslav (5.) | 1:1 | 9 | - | - | - |
1. Dorostenecka liga
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
3 | Aug 19, 2023 | Vikt. Plzen U19 (12.) | SK Slavia U19 (14.) | 2:2 | 2 | - | - | - | |||||||||
19 | Mar 23, 2024 | Vikt. Plzen U19 (5.) | Frydek U19 (12.) | 1:1 | 2 | - | - | 2 | |||||||||
29 | Jun 1, 2024 | Budejovice U19 (5.) | Olomouc U19 (7.) | 0:3 | 2 | - | - | - |
Fortuna Narodni liga
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
18 | Mar 10, 2024 | Viktoria Zizkov (14.) | SFC Opava (6.) | 1:1 | 6 | - | - | - | |||||||||
20 | Mar 29, 2024 | Pribram (8.) | Vlasim (5.) | 0:1 | 5 | - | - | - | |||||||||
23 | Apr 17, 2024 | SILON Taborsko (3.) | Viktoria Zizkov (13.) | 5:0 | 3 | - | - | - | |||||||||
24 | Apr 21, 2024 | Varnsdorf (14.) | 1.SK Prostejov (15.) | 5:1 | 6 | - | - | - | |||||||||
27 | May 8, 2024 | Chrudim (5.) | Dukla Prague (1.) | 0:2 | 1 | - | - | - | |||||||||
30 | May 25, 2024 | Pribram (15.) | MFK Vyskov (3.) | 2:0 | 4 | 1 | - | 1 |