Premier Liga
Russia
League level:
First Tier
Reigning champion:
Zenit St. Petersburg
Record-holding champions:
Spartak Moscow 10 time(s)
UEFA coefficient:
29. Pos. 18.632 Points
- Number of teams: 16 teams
- Players: 428
- Foreigners: 172 Players 40.2%
- ø-Market value: €2.02m
- ø-Age: 26.4
Complete Premier Liga schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/15/172:00 PM | ||||||
(10.) Ural | 1:1 | Rostov (9.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(14.) Tosno | 0:1 | Ufa (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(15.) Anzhi | 1:3 | CSKA Moscow (1.) | ||||
Sun 7/16/1710:00 AM | ||||||
(16.) SKA Khabarovsk | 0:2 | Zenit S-Pb (2.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(11.) Rubin Kazan | 1:2 | Krasnodar (3.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(5.) Akhmat Grozny | 1:0 | Amkar Perm (13.) | ||||
Tue 7/18/176:30 PM | ||||||
(4.) Loko Moscow | 1:0 | Arsenal Tula (12.) | ||||
(7.) Dinamo Moscow | 2:2 | Spartak Moscow (8.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/21/176:30 PM | ||||||
(9.) Anzhi | 1:0 | Amkar Perm (14.) | ||||
(7.) CSKA Moscow | 1:3 | Loko Moscow (1.) | ||||
Sat 7/22/174:30 PM | ||||||
(2.) Zenit S-Pb | 2:1 | Rubin Kazan (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Krasnodar | 2:0 | Tosno (16.) | ||||
Sun 7/23/172:00 PM | ||||||
(6.) Ufa | 0:0 | Spartak Moscow (10.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(11.) Dinamo Moscow | 0:1 | Ural (5.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(12.) Rostov | 0:1 | Akhmat Grozny (4.) | ||||
Mon 7/24/176:30 PM | ||||||
(8.) Arsenal Tula | 1:0 | SKA Khabarovsk (15.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/29/172:00 PM | ||||||
(4.) CSKA Moscow | 2:0 | SKA Khabarovsk (16.) | ||||
(7.) Ural | 1:1 | Ufa (8.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(10.) Rubin Kazan | 2:1 | Arsenal Tula (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Akhmat Grozny | 2:0 | Dinamo Moscow (13.) | ||||
Sun 7/30/172:00 PM | ||||||
(14.) Amkar Perm | 0:1 | Rostov (9.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(1.) Loko Moscow | 1:0 | Anzhi (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(15.) Tosno | 0:1 | Zenit S-Pb (2.) | ||||
Mon 7/31/176:30 PM | ||||||
(6.) Spartak Moscow | 2:0 | Krasnodar (5.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/4/177:00 PM | ||||||
(13.) Anzhi | 0:1 | Rostov (6.) | ||||
Sat 8/5/172:00 PM | ||||||
(4.) Ufa | 3:2 | Akhmat Grozny (3.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(11.) Dinamo Moscow | 3:0 | Amkar Perm (16.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Loko Moscow | 1:0 | SKA Khabarovsk (15.) | ||||
Sun 8/6/172:00 PM | ||||||
(12.) Arsenal Tula | 1:2 | Tosno (14.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(7.) CSKA Moscow | 1:2 | Rubin Kazan (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Zenit S-Pb | 5:1 | Spartak Moscow (10.) | ||||
(5.) Krasnodar | 1:1 | Ural (8.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 8/8/1710:00 AM | ||||||
(14.) SKA Khabarovsk | 2:0 | Anzhi (15.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(16.) Amkar Perm | 0:0 | Ufa (7.) | ||||
Wed 8/9/174:30 PM | ||||||
(9.) Ural | 1:1 | Zenit S-Pb (1.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(8.) Spartak Moscow | 2:0 | Arsenal Tula (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(13.) Tosno | 1:2 | CSKA Moscow (5.) | ||||
(4.) Rostov | 1:0 | Dinamo Moscow (11.) | ||||
(10.) Rubin Kazan | 1:1 | Loko Moscow (2.) | ||||
Thu 8/10/177:00 PM | ||||||
(6.) Akhmat Grozny | 2:3 | Krasnodar (3.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/12/172:00 PM | ||||||
(6.) Ufa | 1:4 | Rostov (2.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(4.) CSKA Moscow | 2:1 | Spartak Moscow (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(15.) Anzhi | 1:3 | Dinamo Moscow (11.) | ||||
Sun 8/13/1710:00 AM | ||||||
(14.) SKA Khabarovsk | 1:1 | Rubin Kazan (9.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(3.) Loko Moscow | 0:2 | Tosno (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(5.) Krasnodar | 1:1 | Amkar Perm (16.) | ||||
(1.) Zenit S-Pb | 4:0 | Akhmat Grozny (7.) | ||||
Mon 8/14/176:30 PM | ||||||
(13.) Arsenal Tula | 2:2 | Ural (8.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/18/176:30 PM | ||||||
(12.) Tosno | 0:0 | SKA Khabarovsk (14.) | ||||
Sat 8/19/172:00 PM | ||||||
(8.) Ural | 0:0 | CSKA Moscow (4.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(11.) Spartak Moscow | 3:4 | Loko Moscow (2.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) Rubin Kazan | 6:0 | Anzhi (15.) | ||||
Sun 8/20/172:00 PM | ||||||
(16.) Amkar Perm | 0:1 | Zenit S-Pb (1.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(10.) Dinamo Moscow | 1:1 | Ufa (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Rostov | 0:0 | Krasnodar (5.) | ||||
Mon 8/21/177:00 PM | ||||||
(9.) Akhmat Grozny | 1:2 | Arsenal Tula (13.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/25/177:00 PM | ||||||
(15.) Anzhi | 1:0 | Ufa (8.) | ||||
Sat 8/26/172:00 PM | ||||||
(13.) Arsenal Tula | 0:1 | Amkar Perm (16.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(5.) Rubin Kazan | 1:0 | Tosno (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Loko Moscow | 2:1 | Ural (9.) | ||||
Sun 8/27/1710:00 AM | ||||||
(14.) SKA Khabarovsk | 0:0 | Spartak Moscow (10.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(6.) CSKA Moscow | 0:1 | Akhmat Grozny (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Zenit S-Pb | 0:0 | Rostov (3.) | ||||
(4.) Krasnodar | 2:0 | Dinamo Moscow (11.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/8/174:30 PM | ||||||
(16.) Amkar Perm | 0:1 | CSKA Moscow (5.) | ||||
Sat 9/9/171:00 PM | ||||||
(12.) Tosno | 2:2 | Anzhi (15.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(4.) Rostov | 2:2 | Arsenal Tula (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(8.) Spartak Moscow | 1:0 | Rubin Kazan (6.) | ||||
Sun 9/10/171:00 PM | ||||||
(11.) Dinamo Moscow | 0:0 | Zenit S-Pb (1.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(10.) Ufa | 0:1 | Krasnodar (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(7.) Akhmat Grozny | 1:1 | Loko Moscow (2.) | ||||
Mon 9/11/174:30 PM | ||||||
(9.) Ural | 1:1 | SKA Khabarovsk (14.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/15/176:30 PM | ||||||
(10.) Arsenal Tula | 1:0 | Dinamo Moscow (12.) | ||||
Sat 9/16/173:30 PM | ||||||
(4.) CSKA Moscow | 2:0 | Rostov (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(16.) Anzhi | 1:5 | Krasnodar (2.) | ||||
Sun 9/17/1710:00 AM | ||||||
(14.) SKA Khabarovsk | 2:2 | Akhmat Grozny (7.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(13.) Tosno | 2:2 | Spartak Moscow (9.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(6.) Rubin Kazan | 0:1 | Ural (8.) | ||||
Mon 9/18/176:30 PM | ||||||
(3.) Loko Moscow | 0:1 | Amkar Perm (15.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Zenit S-Pb | 3:0 | Ufa (11.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/23/173:30 PM | ||||||
(13.) Dinamo Moscow | 0:0 | CSKA Moscow (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) Spartak Moscow | 2:2 | Anzhi (16.) | ||||
Sun 9/24/171:00 PM | ||||||
(6.) Ural | 3:1 | Tosno (14.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(10.) Ufa | 1:0 | Arsenal Tula (12.) | ||||
(7.) Rostov | 0:1 | Loko Moscow (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Krasnodar | 0:2 | Zenit S-Pb (1.) | ||||
Mon 9/25/174:00 PM | ||||||
(11.) Amkar Perm | 3:0 | SKA Khabarovsk (15.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(5.) Akhmat Grozny | 1:0 | Rubin Kazan (8.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/29/176:30 PM | ||||||
(11.) Arsenal Tula | 1:0 | Krasnodar (3.) | ||||
Sat 9/30/1710:30 AM | ||||||
(14.) SKA Khabarovsk | 2:1 | Rostov (8.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(13.) Tosno | 1:0 | Akhmat Grozny (6.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(9.) Rubin Kazan | 0:1 | Amkar Perm (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Spartak Moscow | 2:0 | Ural (7.) | ||||
Sun 10/1/171:00 PM | ||||||
(4.) CSKA Moscow | 0:0 | Ufa (12.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(2.) Loko Moscow | 3:0 | Dinamo Moscow (15.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(16.) Anzhi | 2:2 | Zenit S-Pb (1.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/13/176:30 PM | ||||||
(9.) Akhmat Grozny | 1:2 | Spartak Moscow (5.) | ||||
Sat 10/14/171:00 PM | ||||||
(13.) Dinamo Moscow | 2:0 | SKA Khabarovsk (15.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(6.) Ural | 2:1 | Anzhi (16.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(4.) Krasnodar | 0:1 | CSKA Moscow (3.) | ||||
Sun 10/15/171:00 PM | ||||||
(10.) Ufa | 1:0 | Loko Moscow (2.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(11.) Rostov | 0:1 | Rubin Kazan (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Zenit S-Pb | 0:1 | Arsenal Tula (8.) | ||||
Mon 10/16/174:30 PM | ||||||
(12.) Amkar Perm | 0:0 | Tosno (14.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/21/1710:30 AM | ||||||
(15.) SKA Khabarovsk | 2:2 | Ufa (8.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(14.) Tosno | 1:1 | Rostov (9.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(7.) Rubin Kazan | 0:0 | Dinamo Moscow (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Spartak Moscow | 0:0 | Amkar Perm (12.) | ||||
Sun 10/22/171:00 PM | ||||||
(4.) Ural | 2:0 | Akhmat Grozny (11.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(3.) CSKA Moscow | 0:0 | Zenit S-Pb (1.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(16.) Anzhi | 3:2 | Arsenal Tula (10.) | ||||
Mon 10/23/176:30 PM | ||||||
(2.) Loko Moscow | 2:0 | Krasnodar (5.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/27/176:30 PM | ||||||
(8.) Arsenal Tula | 1:0 | CSKA Moscow (3.) | ||||
Sat 10/28/176:00 PM | ||||||
(10.) Rostov | 2:2 | Spartak Moscow (6.) | ||||
Sun 10/29/179:30 AM | ||||||
(12.) Amkar Perm | 1:1 | Ural (5.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(14.) Dinamo Moscow | 0:1 | Tosno (13.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(2.) Zenit S-Pb | 0:3 | Loko Moscow (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Krasnodar | 4:1 | SKA Khabarovsk (16.) | ||||
Mon 10/30/173:00 PM | ||||||
(7.) Ufa | 2:1 | Rubin Kazan (9.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(11.) Akhmat Grozny | 1:1 | Anzhi (15.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/3/173:30 PM | ||||||
(6.) Ural | 2:2 | Dinamo Moscow (15.) | ||||
Sat 11/4/172:30 PM | ||||||
(13.) Tosno | 1:3 | Krasnodar (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) Akhmat Grozny | 1:0 | Rostov (11.) | ||||
Sun 11/5/179:00 AM | ||||||
(16.) SKA Khabarovsk | 1:2 | Arsenal Tula (7.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(12.) Amkar Perm | 1:2 | Anzhi (14.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(1.) Loko Moscow | 2:2 | CSKA Moscow (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Rubin Kazan | 0:0 | Zenit S-Pb (2.) | ||||
(5.) Spartak Moscow | 3:1 | Ufa (9.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/18/1710:00 AM | ||||||
(16.) SKA Khabarovsk | 2:4 | CSKA Moscow (3.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(14.) Dinamo Moscow | 1:1 | Akhmat Grozny (9.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(5.) Krasnodar | 1:4 | Spartak Moscow (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) Arsenal Tula | 0:0 | Rubin Kazan (10.) | ||||
Sun 11/19/179:30 AM | ||||||
(8.) Ufa | 2:0 | Ural (6.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(15.) Anzhi | 0:1 | Loko Moscow (1.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(11.) Rostov | 0:0 | Amkar Perm (12.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Zenit S-Pb | 5:0 | Tosno (13.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/24/173:30 PM | ||||||
(11.) Amkar Perm | 2:1 | Dinamo Moscow (14.) | ||||
Sat 11/25/172:30 PM | ||||||
(13.) Tosno | 3:2 | Arsenal Tula (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Akhmat Grozny | 2:1 | Ufa (9.) | ||||
Sun 11/26/179:30 AM | ||||||
(7.) Ural | 0:1 | Krasnodar (5.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(12.) Rubin Kazan | 0:1 | CSKA Moscow (3.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(10.) Rostov | 2:0 | Anzhi (15.) | ||||
Mon 11/27/1710:00 AM | ||||||
(16.) SKA Khabarovsk | 1:2 | Loko Moscow (1.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(4.) Spartak Moscow | 3:1 | Zenit S-Pb (2.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/1/175:30 PM | ||||||
(3.) CSKA Moscow | 6:0 | Tosno (13.) | ||||
(9.) Arsenal Tula | 0:1 | Spartak Moscow (4.) | ||||
Sat 12/2/1712:00 PM | ||||||
(14.) Dinamo Moscow | 2:0 | Rostov (10.) | ||||
(2.) Zenit S-Pb | 2:1 | Ural (8.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(1.) Loko Moscow | 1:0 | Rubin Kazan (12.) | ||||
Sun 12/3/1712:00 PM | ||||||
(6.) Ufa | 3:0 | Amkar Perm (11.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(5.) Krasnodar | 3:2 | Akhmat Grozny (7.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(15.) Anzhi | 4:0 | SKA Khabarovsk (16.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/8/173:30 PM | ||||||
(8.) Ural | 1:1 | Arsenal Tula (10.) | ||||
Sat 12/9/1712:00 PM | ||||||
(12.) Dinamo Moscow | 2:0 | Anzhi (15.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(11.) Rubin Kazan | 3:1 | SKA Khabarovsk (16.) | ||||
Sun 12/10/1712:00 PM | ||||||
(13.) Amkar Perm | 1:3 | Krasnodar (4.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(3.) Spartak Moscow | 3:0 | CSKA Moscow (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) Rostov | 1:0 | Ufa (6.) | ||||
Mon 12/11/175:30 PM | ||||||
(14.) Tosno | 1:3 | Loko Moscow (1.) | ||||
(7.) Akhmat Grozny | 0:0 | Zenit S-Pb (2.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/2/185:30 PM | ||||||
(15.) Anzhi | 1:1 | Rubin Kazan (11.) | ||||
Sat 3/3/1812:00 PM | ||||||
(5.) CSKA Moscow | 1:0 | Ural (9.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(3.) Zenit S-Pb | 0:0 | Amkar Perm (14.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Krasnodar | 3:1 | Rostov (10.) | ||||
Sun 3/4/189:00 AM | ||||||
(16.) SKA Khabarovsk | 0:1 | Tosno (13.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(7.) Ufa | 1:1 | Dinamo Moscow (12.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(1.) Loko Moscow | 0:0 | Spartak Moscow (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Arsenal Tula | 1:0 | Akhmat Grozny (8.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/9/1812:00 PM | ||||||
(14.) Amkar Perm | 0:2 | Arsenal Tula (6.) | ||||
Sat 3/10/1812:00 PM | ||||||
(7.) Ufa | 3:2 | Anzhi (15.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(12.) Dinamo Moscow | 0:0 | Krasnodar (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(13.) Tosno | 0:1 | Rubin Kazan (8.) | ||||
Sun 3/11/182:30 PM | ||||||
(10.) Akhmat Grozny | 0:3 | CSKA Moscow (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) Spartak Moscow | 1:0 | SKA Khabarovsk (16.) | ||||
(9.) Rostov | 0:0 | Zenit S-Pb (5.) | ||||
Mon 3/12/183:00 PM | ||||||
(11.) Ural | 0:2 | Loko Moscow (1.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/17/189:00 AM | ||||||
(16.) SKA Khabarovsk | 0:3 | Ural (8.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(7.) Arsenal Tula | 2:2 | Rostov (10.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(5.) Krasnodar | 0:1 | Ufa (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(13.) Anzhi | 2:0 | Tosno (14.) | ||||
(9.) Rubin Kazan | 1:2 | Spartak Moscow (3.) | ||||
Wed 4/18/186:30 PM | ||||||
(1.) Loko Moscow | 0:0 | Akhmat Grozny (11.) | ||||
(4.) Zenit S-Pb | 2:1 | Dinamo Moscow (12.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(2.) CSKA Moscow | 3:0 | Amkar Perm (15.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/31/189:30 AM | ||||||
(13.) Amkar Perm | 2:1 | Loko Moscow (1.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(10.) Akhmat Grozny | 0:0 | SKA Khabarovsk (16.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(11.) Dinamo Moscow | 2:1 | Arsenal Tula (7.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) Spartak Moscow | 2:1 | Tosno (15.) | ||||
Sun 4/1/1812:00 PM | ||||||
(8.) Ural | 1:1 | Rubin Kazan (9.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(6.) Ufa | 1:2 | Zenit S-Pb (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(5.) Krasnodar | 1:1 | Anzhi (14.) | ||||
(12.) Rostov | 1:2 | CSKA Moscow (2.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/7/189:00 AM | ||||||
(16.) SKA Khabarovsk | 0:2 | Amkar Perm (12.) | ||||
12:00 PM | ||||||
(8.) Rubin Kazan | 3:2 | Akhmat Grozny (11.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(4.) Zenit S-Pb | 1:2 | Krasnodar (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Arsenal Tula | 2:1 | Ufa (7.) | ||||
Sun 4/8/1812:00 PM | ||||||
(15.) Tosno | 2:2 | Ural (9.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(1.) Loko Moscow | 1:0 | Rostov (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(14.) Anzhi | 1:4 | Spartak Moscow (2.) | ||||
Mon 4/9/185:30 PM | ||||||
(3.) CSKA Moscow | 1:2 | Dinamo Moscow (10.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/13/186:30 PM | ||||||
(10.) Akhmat Grozny | 1:0 | Tosno (15.) | ||||
Sat 4/14/1810:30 AM | ||||||
(13.) Amkar Perm | 0:3 | Rubin Kazan (8.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(12.) Dinamo Moscow | 0:4 | Loko Moscow (1.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(3.) Zenit S-Pb | 1:0 | Anzhi (14.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Krasnodar | 3:0 | Arsenal Tula (7.) | ||||
Sun 4/15/181:00 PM | ||||||
(9.) Ural | 2:1 | Spartak Moscow (2.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(6.) Ufa | 1:1 | CSKA Moscow (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(11.) Rostov | 2:0 | SKA Khabarovsk (16.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/21/183:30 PM | ||||||
(9.) Rubin Kazan | 1:1 | Rostov (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(14.) Anzhi | 0:1 | Ural (6.) | ||||
Sun 4/22/1810:00 AM | ||||||
(16.) SKA Khabarovsk | 0:1 | Dinamo Moscow (11.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(8.) Arsenal Tula | 3:3 | Zenit S-Pb (4.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(15.) Tosno | 0:2 | Amkar Perm (13.) | ||||
(2.) CSKA Moscow | 2:1 | Krasnodar (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Loko Moscow | 0:0 | Ufa (7.) | ||||
Mon 4/23/186:30 PM | ||||||
(3.) Spartak Moscow | 1:3 | Akhmat Grozny (10.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/28/186:30 PM | ||||||
(7.) Arsenal Tula | 2:1 | Anzhi (14.) | ||||
Sun 4/29/181:00 PM | ||||||
(13.) Amkar Perm | 0:2 | Spartak Moscow (2.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(4.) Zenit S-Pb | 0:0 | CSKA Moscow (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(11.) Rostov | 2:0 | Tosno (15.) | ||||
Mon 4/30/1810:30 AM | ||||||
(6.) Ufa | 1:0 | SKA Khabarovsk (16.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(12.) Dinamo Moscow | 0:0 | Rubin Kazan (9.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(10.) Akhmat Grozny | 0:0 | Ural (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Krasnodar | 2:0 | Loko Moscow (1.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/5/1810:00 AM | ||||||
(16.) SKA Khabarovsk | 0:1 | Krasnodar (4.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(15.) Tosno | 1:2 | Dinamo Moscow (11.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(1.) Loko Moscow | 1:0 | Zenit S-Pb (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Spartak Moscow | 2:0 | Rostov (12.) | ||||
Sun 5/6/181:00 PM | ||||||
(10.) Ural | 0:2 | Amkar Perm (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) CSKA Moscow | 6:0 | Arsenal Tula (7.) | ||||
Mon 5/7/1812:00 AM | ||||||
(9.) Rubin Kazan | 0:0 | Ufa (6.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(14.) Anzhi | 0:2 | Akhmat Grozny (8.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 5/13/181:00 PM | ||||||
(3.) Spartak Moscow | 0:1 | Dinamo Moscow (8.) | ||||
(2.) CSKA Moscow | 2:1 | Anzhi (14.) | ||||
(7.) Arsenal Tula | 2:0 | Loko Moscow (1.) | ||||
(5.) Zenit S-Pb | 6:0 | SKA Khabarovsk (16.) | ||||
(4.) Krasnodar | 1:1 | Rubin Kazan (10.) | ||||
(6.) Ufa | 5:0 | Tosno (15.) | ||||
(12.) Rostov | 1:0 | Ural (11.) | ||||
(13.) Amkar Perm | 0:0 | Akhmat Grozny (9.) |