Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 432
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 20 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Sokol | 3:0 | Sakhal | ||
Wed
Nov 3, 2021
- 12:00 PM
|
||||
Ilya Bugrov | ||||
Course of play | ||||
35' | 1:0 | |||
53' | 2:0 | |||
60' | 3:0 | |||
Zenit | 0:0 | DinVl | ||
Wed
Nov 3, 2021
- 12:00 PM
|
||||
Oleg Snegirev |
Khimki | 1:0 | SKA-2 | ||
Thu
Nov 4, 2021
- 11:00 AM
|
||||
Aleksandr Kurbatov | ||||
Course of play | ||||
25' | 1:0 | |||
50' | ||||
MetVid | 1:3 | FKS | ||
Thu
Nov 4, 2021
- 11:00 AM
|
||||
Vladimir Falov | ||||
Course of play | ||||
46' | ||||
0:1 | 46' | |||
0:2 | 58' | |||
0:3 | 67' | |||
74' | 1:3 | |||
Salyut | 1:0 | FakelM | ||
Thu
Nov 4, 2021
- 12:00 PM
|
||||
Vladislav Shipkov | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
Tula-2 | 0:4 | Bryans | ||
Thu
Nov 4, 2021
- 12:00 PM
|
||||
Sergey Osipov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
21' | ||||
0:2 | 59' | |||
0:3 | 60' | |||
0:4 | 81' | |||
86' | ||||
Rodina | 7:0 | Kolomn | ||
Thu
Nov 4, 2021
- 1:00 PM
|
||||
Yaroslav Khromey | ||||
Course of play | ||||
22' | 1:0 | |||
27' | 2:0 | |||
33' | 3:0 | |||
62' | 4:0 | |||
69' | 5:0 | |||
84' | 6:0 | |||
90+1' | 7:0 | |||
Saturn | 5:0 | Znamya | ||
Thu
Nov 4, 2021
- 1:00 PM
|
||||
Stanislav Matveev | ||||
Course of play | ||||
29' | 1:0 | |||
33' | 2:0 | |||
67' | 3:0 | |||
70' | 4:0 | |||
90+2' | 5:0 | |||
PRSD | 2:2 | Kvant | ||
Thu
Nov 4, 2021
- 1:00 PM
|
||||
Stanislav Isaev | ||||
Course of play | ||||
19' | 1:0 | |||
39' | 2:0 | |||
2:1 | 58' | |||
2:2 | 70' | |||
Ryazan | 2:0 | Kaluga | ||
Thu
Nov 4, 2021
- 2:00 PM
|
||||
Vladimir Shamara | ||||
Course of play | ||||
31' | 1:0 | |||
36' | 2:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rodina Moscow | 19 | 40 | 22 | |
2 | Dinamo Vlad. | 18 | 24 | 13 | |
3 | Sokol Saratov | 18 | 26 | 12 | |
4 | Dinamo Bryansk | 19 | 25 | 12 | |
5 | Salyut Belgorod | 18 | 11 | 12 | |
6 | Strogino Moscow | 18 | 15 | 11 | |
7 | Peresvet | 18 | 12 | 9 | |
8 | SKA Khabarovsk2 | 19 | 3 | 9 | |
9 | FK Saransk | 18 | 21 | 8 | |
10 | FK Ryazan | 19 | 11 | 8 | |
11 | Khimki 2 | 18 | 4 | 7 | |
12 | Avangard Kursk | 18 | -3 | 3 |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit Penza | 18 | -8 | 16 | |
2 | Arsenal-2 Tula | 18 | -12 | 13 | |
3 | Sakhalin | 18 | -22 | 13 | |
4 | Saturn Ramenskoe | 18 | 0 | 12 | |
5 | Kvant Obninsk | 18 | -14 | 11 | |
6 | Znamya Noginsk | 18 | -19 | 11 | |
7 | Kolomna | 18 | -29 | 6 | |
8 | FK Kaluga | 18 | -11 | 6 | |
9 | Metallurg Vidn. | 18 | -33 | 6 | |
10 | Fakel-M | 18 | -41 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...