Second League Division B Gruppe 4 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 9 teams
- Players: 202
- Foreigners: 1 Players 0.5%
- ø-Market value: €18k
- ø-Age: 22.0
Matchday 21 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(5.) FK NSK | 4:0 | Amkar (3.) | ||
Sun
Apr 3, 2022
- 8:00 AM
|
||||
825 · Sergey Tsyganok | ||||
Course of play | ||||
23' | 1:0 | |||
43' | 2:0 | |||
67' | 3:0 | |||
90+4' | 4:0 | |||
(4.) FK Tyu | 1:1 | Nosta (12.) | ||
Sun
Apr 3, 2022
- 11:00 AM
|
||||
1.500 · Aleksandr Generalov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 21' | |||
23' | ||||
60' | 1:1 | |||
(6.) Zvezda | 1:2 | FK Ore (13.) | ||
Sun
Apr 3, 2022
- 2:00 PM
|
||||
Evgeni Galimov | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
1:1 | 63' | |||
1:2 | 66' | |||
(1.) VU | 1:0 | Chel (2.) | ||
Sun
Apr 3, 2022
- 4:00 PM
|
||||
2.950 · Kirill Silantjev | ||||
Course of play | ||||
79' | 1:0 | |||
(15.) Lada | 0:4 | Ural 2 (9.) | ||
Mon
Apr 4, 2022
- 2:00 PM
|
||||
50 · Aleksandr Mayun | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 23' | |||
0:2 | 37' | |||
0:3 | 50' | |||
0:4 | 78' | |||
(10.) TMiass | 2:0 | Irtysh (7.) | ||
Wed
Apr 13, 2022
- 11:00 AM
|
||||
84 · Evgeni Galimov | ||||
Course of play | ||||
35' | 1:0 | |||
82' | 2:0 | |||
(8.) S.Tuym | 2:1 | FK DB (11.) | ||
Wed
Apr 13, 2022
- 2:00 PM
|
||||
322 · German Kovalenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 28' | |||
68' | 1:1 | |||
72' | 2:1 | |||
Table Second League Division B Gruppe 4 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Volga Uljanovsk | 20 | 29 | 46 | |
2 | Novosibirsk | 19 | 15 | 39 | |
3 | Tyumen | 20 | 26 | 38 | |
4 | Chelyabinsk | 20 | 12 | 38 | |
5 | Amkar Perm | 20 | 12 | 38 | |
6 | Zvezda Perm | 20 | 6 | 30 | |
7 | Spartak Tuymazy | 20 | 1 | 29 | |
8 | Ural 2 | 20 | 6 | 29 | |
9 | Irtysh Omsk | 19 | -3 | 27 | |
10 | Torpedo Miass | 20 | -10 | 23 | |
11 | Orenburg-2 | 19 | -11 | 19 | |
12 | Dinamo Barnaul | 19 | -7 | 18 | |
13 | Nosta | 19 | -11 | 18 | |
14 | Zenit Izhevsk | 19 | -25 | 9 | |
15 | Lada Togliatti | 20 | -40 | 8 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...