Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 429
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 8 2010
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
STAMB | 0:2 | Metall | ||
Wed
Jun 9, 2010
|
||||
1.500 · Aleksey Amelin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 6' | |||
0:2 | 14' | |||
Avanga | 2:1 | Torped | ||
Wed
Jun 9, 2010
|
||||
1.500 · Anton Krivolapov | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
1:1 | 35' | |||
75' | 2:1 | |||
Metall | 2:1 | Saturn | ||
Wed
Jun 9, 2010
|
||||
2.500 · Denis Shpilev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 28' | |||
65' | 1:1 | |||
70' | 2:1 | |||
Ryazan | 0:3 | Fakel | ||
Wed
Jun 9, 2010
|
||||
2.500 · Dmitriy Lipovoy | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 19' | |||
0:2 | 23' | |||
0:3 | 32' | |||
54' | ||||
Nika M | 1:2 | FK Gub | ||
Wed
Jun 9, 2010
|
||||
100 · Vitaliy Fedulov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 45' | |||
0:2 | 50' | |||
90' | 1:2 | |||
Znamya | 2:4 | Vityaz | ||
Wed
Jun 9, 2010
|
||||
700 · Aleksey Kopylov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
13' | 1:1 | |||
30' | 2:1 | |||
2:2 | 43' | |||
2:3 | 77' | |||
2:4 | 79' | |||
90' | ||||
Rusich | 0:0 | Kaluga | ||
Wed
Jun 9, 2010
|
||||
3.000 · Sergey Kostevich | ||||
Course of play | ||||
40' | ||||
Liski | 3:3 | Zenit | ||
Wed
Jun 9, 2010
|
||||
2.000 · Aleksey Shibaev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 2' | |||
6' | 1:1 | |||
1:2 | 25' | |||
1:3 | 35' | |||
78' | ||||
80' | 2:3 | |||
90' | ||||
90' | 3:3 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 2010
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Vityaz Podolsk | 8 | 10 | 19 | |
2 | Avangard P. | 8 | 9 | 19 | |
3 | M-O Oskol | 8 | 5 | 18 | |
4 | Torpedo Moskau | 8 | 4 | 13 | |
5 | Zenit Penza | 8 | 3 | 13 | |
6 | Saturn 2 | 8 | 2 | 13 | |
7 | Gubkin | 8 | 2 | 12 | |
8 | Loko Liski | 8 | 0 | 12 | |
9 | Rusichi Orel | 8 | 3 | 10 | |
10 | FK Ryazan | 8 | -2 | 9 | |
11 | FK Kaluga | 8 | -4 | 9 | |
12 | Met. Lipetsk | 8 | -6 | 9 | |
13 | Fakel Voronezh | 8 | -2 | 8 | |
14 | Znamya Truda | 8 | -4 | 6 | |
15 | Spartak Tambov | 8 | -4 | 6 | |
16 | Nika Moskau | 8 | -16 | 1 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...