3 Liga - Group III
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 482
- Foreigners: 32 Players 6.6%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.2
Matchday 14 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(10.) Lechia | 0:1 | Lubin (4.) | ||
Sat
Oct 24, 2020
- 2:00 PM
|
||||
Szymon Grabara | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 31' | |||
(6.) Stal B | 0:0 | Warta (14.) | ||
Sat
Oct 24, 2020
- 2:30 PM
|
||||
Rafal Abramowicz |
(8.) Gwarek | 5:0 | Poloni (19.) | ||
Sat
Oct 24, 2020
- 2:30 PM
|
||||
Lukasz Sowada | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
15' | 2:0 | |||
21' | 3:0 | |||
68' | 4:0 | |||
83' | ||||
86' | 5:0 | |||
(18.) Poloni | 1:2 | Piast (17.) | ||
Sat
Oct 24, 2020
- 2:30 PM
|
||||
Bartlomiej Szczecina | ||||
Course of play | ||||
36' | 1:0 | |||
1:1 | 52' | |||
1:2 | 59' | |||
(13.) Miedz | 2:1 | Gornik (12.) | ||
Sat
Oct 24, 2020
- 2:30 PM
|
||||
Dawid Kuraszkiewicz | ||||
Course of play | ||||
27' | 1:0 | |||
37' | 2:0 | |||
2:1 | 82' | |||
(16.) Błyska | 1:5 | Poloni (3.) | ||
Sat
Oct 24, 2020
- 2:30 PM
|
||||
Przemyslaw Mielczarek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
0:2 | 14' | |||
23' | 1:2 | |||
1:3 | 30' | |||
1:4 | 32' | |||
1:5 | 37' | |||
(15.) ROW 19 | 3:2 | MKS Kl (5.) | ||
Sat
Oct 24, 2020
- 2:30 PM
|
||||
Robert Parysek | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
1:1 | 17' | |||
1:2 | 29' | |||
69' | 2:2 | |||
80' | 3:2 | |||
(9.) Pniowe | 1:0 | LKS Go (7.) | ||
Sat
Oct 24, 2020
- 2:30 PM
|
||||
Slawomir Smaczny | ||||
Course of play | ||||
62' | 1:0 | |||
(11.) Rekord | postponed | Sleza (2.) | ||
Wed
Nov 11, 2020
- 1:00 PM
|
||||
Krystian Stenzinger | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
1:1 | 88' | |||
90+5' | ||||
Table 3 Liga - Group III 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Ruch Chorzow | 13 | 24 | 32 | |
2 | Sleza Wroclaw | 14 | 16 | 28 | |
3 | Polonia Bytom | 13 | 18 | 27 | |
4 | Lubin II | 14 | 12 | 24 | |
5 | Gwarek T.G. | 13 | 1 | 22 | |
6 | Pniowek P. | 13 | 3 | 21 | |
7 | Stal Brzeg | 13 | 14 | 20 | |
8 | MKS Kluczbork | 14 | 0 | 20 | |
9 | Goczalkowice | 13 | 2 | 19 | |
10 | Zielona Gora | 13 | -4 | 18 | |
11 | Rekord B-B | 13 | 5 | 17 | |
12 | M. Legnica II | 13 | -3 | 17 | |
13 | ROW Rybnik | 13 | -1 | 16 | |
14 | Warta Gorzow | 14 | -13 | 15 | |
15 | Gornik II | 13 | -1 | 14 | |
16 | Piast Zmigrod | 14 | -10 | 12 | |
17 | Błyskawica Gać | 13 | -15 | 11 | |
18 | Polonia Nysa | 13 | -21 | 8 | |
19 | Polonia-Stal | 13 | -27 | 7 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...