3 Liga - Group III
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 482
- Foreigners: 32 Players 6.6%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.2
Matchday 4 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(5.) Lubin | 1:2 | LKS Go (6.) | ||
Sat
Aug 15, 2020
- 1:00 PM
|
||||
150 · Dawid Matyszczak | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
1:1 | 11' | |||
1:2 | 58' | |||
(11.) Błyska | 1:3 | Warta (18.) | ||
Sat
Aug 15, 2020
- 5:00 PM
|
||||
200 · Slawomir Smaczny | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 30' | |||
39' | 1:1 | |||
1:2 | 83' | |||
1:3 | 90+2' | |||
(7.) ROW 19 | 0:2 | Stal B (8.) | ||
Sat
Aug 15, 2020
- 5:00 PM
|
||||
Waldemar Socha | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 14' | |||
0:2 | 55' | |||
(10.) Piast | 1:1 | Poloni (14.) | ||
Sat
Aug 15, 2020
- 5:00 PM
|
||||
250 · Rafal Abramowicz | ||||
Course of play | ||||
45' | 1:0 | |||
1:1 | 58' | |||
(2.) MKS Kl | 1:3 | Ruch (1.) | ||
Sat
Aug 15, 2020
- 6:00 PM
|
||||
950 · Maciej Dudek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 32' | |||
0:2 | 39' | |||
57' | 1:2 | |||
1:3 | 81' | |||
(12.) Sleza | 3:0 | Gornik (13.) | ||
Sun
Aug 16, 2020
- 2:00 PM
|
||||
200 · Krystian Stenzinger | ||||
Course of play | ||||
22' | ||||
44' | 1:0 | |||
61' | 2:0 | |||
69' | 3:0 | |||
(4.) Poloni | 3:0 | Pniowe (3.) | ||
Wed
Sep 2, 2020
- 5:00 PM
|
||||
400 · Szymon Grabara | ||||
Course of play | ||||
45+1' | 1:0 | |||
48' | 2:0 | |||
90' | 3:0 | |||
(9.) Rekord | 1:1 | Gwarek (15.) | ||
Wed
Sep 23, 2020
- 4:00 PM
|
||||
250 · Sebastian Szczotka | ||||
Course of play | ||||
33' | 1:0 | |||
1:1 | 37' | |||
(16.) Lechia | 2:1 | Miedz (17.) | ||
Wed
Oct 14, 2020
- 2:00 PM
|
||||
100 · Przemyslaw Mielczarek | ||||
Course of play | ||||
41' | 1:0 | |||
1:1 | 45' | |||
81' | 2:1 | |||
Table 3 Liga - Group III 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Ruch Chorzow | 4 | 9 | 12 | |
2 | Polonia Bytom | 3 | 11 | 9 | |
3 | Goczalkowice | 4 | 4 | 9 | |
4 | MKS Kluczbork | 4 | 2 | 9 | |
5 | Stal Brzeg | 4 | 7 | 7 | |
6 | Pniowek P. | 4 | -1 | 7 | |
7 | Sleza Wroclaw | 4 | 4 | 6 | |
7 | Lubin II | 4 | 4 | 6 | |
9 | ROW Rybnik | 4 | 3 | 5 | |
10 | Rekord B-B | 3 | 1 | 5 | |
11 | Piast Zmigrod | 4 | -1 | 5 | |
12 | Zielona Gora | 3 | 0 | 4 | |
13 | Polonia-Stal | 4 | -1 | 4 | |
14 | Błyskawica Gać | 4 | -4 | 4 | |
15 | Gwarek T.G. | 4 | -10 | 4 | |
16 | Gornik II | 4 | -3 | 3 | |
17 | Warta Gorzow | 4 | -6 | 3 | |
18 | M. Legnica II | 4 | -7 | 0 | |
19 | Polonia Nysa | 3 | -12 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...